Zastanawiasz się, gdzie można poznać ciekawych ludzi?

Zastanawiasz się, gdzie można poznać ciekawych ludzi?

W tym artykule dowiesz się dokładnie gdzie ich szukać.

Kiedy jeszcze chodzimy do szkoły, to poznawanie nowych znajomych tak naprawdę dzieje się samo. Poznajemy ich na lekcjach, na zajęciach, na imprezach itd. Ale gdzie poznać nowych znajomych kiedy szkołę, studia mamy już za sobą? Dla każdego rozwiązanie tego problemu będzie inne, gdyż jesteśmy różni pod wieloma względami. Osoba otwarta bez problemu zawrze nową znajomość nawet w sklepie podczas zakupów, ale osoba nieśmiała będzie miała nie lada problem zagadać. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego środowiska, które najbardziej pasuje do naszych cech osobowości, dzięki czemu będziemy czuli się komfortowo i cały proces przebiegnie bezproblemowo.

Zdziwiona dziewczyna

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze miejsca, gdzie można poznać nowych ludzi. Warto się zastanowić, gdzie się najlepiej odnajdziemy oraz czy szukamy tylko nowych znajomych czy czegoś więcej. Wszystko zależy od nas, jakie miejsce wybierzemy oraz na czym nam zależy.

Praca

Siłą rzeczy wchodząc w nowe środowisko poznajesz nowych ludzi. Jeśli to Ty dołączasz do nowej pracy, to musisz wiedzieć, że czeka na Ciebie tam paczka osób, która już się zna. To lepiej dla Ciebie. Zamiast kilku zagubionych osób, to niepewnie czujesz się tylko Ty i oni o tym wiedzą, dlatego będą dużo bardziej otwarci na kontakt. Będą chcieli Cie wprowadzić w swoje środowisko. Z racji tego, że prawdopodobnie nie będziesz wiedział wielu rzeczy związanych z pracą, to będziesz musiał często zaczepiać osoby obok, żeby dopytać. Będzie to stwarzać okazję do zagadania i rozmowy z nowymi osobami. Gdy już będziesz czuć się swobodnie w ich towarzystwie, to bez problemu będziesz mógł prowadzić rozmowę zaczynając od “small talku” czyli możesz zapytać o coś z pracy, a później przejść do pytań na tematy bardziej przyziemne i codzienne. Na przykład czym się zajmują poza pracą, jakie mają hobby, jak długo tu pracują itd. Wystarczy podjąć inicjatywę i dalej już samo pójdzie, aż znajomość przeniesie się poza pracę jeśli będziesz miał na to ochotę

Gra w paintball

Hobby

Kręcą Cię gry planszowe? A może lubisz zbierasz jakieś rzeczy lub kręci Cie paintball? Poszukaj grup na facebooku albo for tematycznych. Zapoznaj się z community. Od razu będziesz miał wspólne zainteresowanie więc nawiązanie kontaktu będzie łatwiejsze. Będzie duża szansa, że inne zainteresowania też się pokryją i nawiążesz naprawdę wartościowe znajomości na lata. Wystarczy, że zapytasz czy możesz dołączyć, a gwarantuję, że ucieszą się z nowej osoby.

Spacery 

Spacery, bieganie, wyjście z psem. Pozornie skupiasz się na sobie, ale nie zamykaj się na świat. Po jakimś czasie zauważysz, że mijasz te same osoby, w tych samych godzinach, więc możesz mieć pewność, że też spacerują itd. Od razu masz punkt zaczepienia do rozmowy. Zagaduj i poznawaj. Oni również będą już Cię kojarzyć z tego, że Cię mijają codziennie i może sami nie mieli odwagi zaczepić. Przekonaj się.

Impreza domówka

Wyjścia na imprezę

Jest to raczej miejsce do zabawy. Trzeba się zastanowić, czy zależy nam tylko na zabawie, bo jeśli tak, to jest to dobre miejsce. Ludzie są różni. Idąc na imprezę, z góry możemy założyć jakie cechy będą miały osoby, które tam spotkamy. Głównie będzie to typ imprezowiczów. Alkohol robi swoje, w głowie szumi i ośmiela, przez to pierwszy kontakt jest łatwiejszy. Ale też i łatwiej o zrobienie gafy i powiedzenie czegoś głupiego. Chodzi głównie o zabawę i z takim nastawieniem należy iść na imprezę. Jeśli idziemy sami, to możemy dokładnie obserwować ludzi i może ktoś nam się spodoba. Gdy idziemy paczką, to bawimy się razem. Często znajomy mogą dostrzec, że ktoś wpadł nam w oko i będą nas ośmielać do zrobienia pierwszego kroku. Warto próbować.

Domówki

Domówki są lepsze od imprez, gdyż na pewno spotkamy tam kilku znajomych, przez co od razu mamy z kim się ustawić. Na domówce będą maksymalnie znajomi naszych znajomych, więc jak ktoś wpadnie nam w oko, to bez problemu możemy dowiedzieć się później kto to był i nawiązać kontakt. Na domówce nie ma takiego hałasu, przez co można bez problemu prowadzić rozmowy i się wyluzować. Chodzi głównie o relaks, spotkanie się ze znajomymi i poznanie ich znajomych jeśli domówka jest większa. Jeśli dostaniemy zaproszenie, to warto iść i się pokazać. Zaplusujemy u gospodarza i spędzimy miło czas.

Zakochana para

Portale Randkowe

Jest to doskonałe miejsce dla osób, które albo nie mają czasu na różne zajęcia poza domem, albo są nieśmiałe i podjęcie inicjatywy przychodzi im z wysiłkiem. Tutaj bez zbędnego bagażu emocjonalnego możesz przeglądać inne osoby, zaznaczać, że jesteś zainteresowany i czekać na ich odpowiedź. Dopasowanie nie jest wiążące, w każdym momencie możesz przerwać rozmowę i spróbować z inną osobą. Zasób osób jest tak naprawdę nieograniczony. Możesz szukać osób z podobnymi zainteresowaniami, w wybranym przez siebie dystansie od swojego miejsca zamieszkania itd. Już na samym starcie zaznaczasz, czego oczekujesz od poszukiwań. Czy to ma być coś na poważnie, na mniej poważnie czy może chcesz sprawdzić co się stanie. Od Ciebie zależy. Możesz też sprawdzić co zaznaczyły inne osoby, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego zawodu. Polecane portale randkowe 2020: https://spiknij.pl/

Koncert

Koncerty, festiwale

Festiwale dają możliwość poznania wielu ciekawych ludzi o podobnych do nas zainteresowaniach. Muzyka łączy pokolenia, a spontaniczny wymiar koncertów, sprzyja otwieraniu się na nowych ludzi. Osoby, które spotykamy przy okazji takich wydarzeń, często są chętne do rozmowy, wspólnej zabawy itd. Koncerty dają możliwość poczucia przynależności do danej grupy. Wspólne przeżywanie muzycznych doświadczeń ma sobie coś wyjątkowego, jest inspirujące, dodaje sił i często prowadzi do wymiany kontaktów i nowych znajomości.

Sporty

Najlepiej skupić się na sportach drużynowych. Gdy uczestniczysz na treningach regularnie to wyrabiasz sobie nowe znajomości i podczas gry zżywasz się z kolegami, przez co wasza znajomość jest silna. Od razu macie wspólne zainteresowanie co jest ważne w utrzymaniu znajomości.

Hobby jak szyć

Warsztaty

Na warsztatach można poznać ciekawe osoby. Jest do dobre miejsce szczególnie dla osób, które szukają nowych pasji. Chciałbyś spróbować szyć albo polepić z gliny? Przy okazji spotkasz osoby, które również robią to pierwszy raz. Wszystko pod okiem doświadczonych osób. Nawet dla osób nieśmiałych będzie to dobre miejsce, gdyż jest duża szansa, że to ktoś Ciebie zaczepi i będzie chciał się zapoznać. W tych miejscach można założyć, że osoby nie odnalazły jeszcze swoich ważnych pasji i właśnie ich szukają. Może to wspólna pasja was połączy.

Wolontariat 

Możesz zapisać się do różnych wolontariatów, które pomagają na rzecz ludzi czy nawet zwierząt i tam poznać kogoś. Pomoc innym bardzo dobrze wpływa na własne samopoczucie. Spotkasz tam inne życzliwe osoby, które są otwarte na nowe kontakty. Będziesz mógł rozwinąć swoją empatię i zdobyć nowych znajomych.

->Sprawdź nasz ranking portali randkowych!<-

Przypisy: Wikipedia