Randka online, porady co zrobić żeby zadziałała dla Ciebie​

Randka! W dzisiejszym świecie wszystko odbywa się online, nawet znalezienie nowego partnera. Od Tindera po Badoo, istnieją strony dla każdego stylu randki. Randka to wyzwanie, które polega na tym by zaprezentować się w uczciwy, ale atrakcyjny sposób i żeby przyciągnąć kogoś, kto szuka tego samego rodzaju związku, którego Ty szukasz. Zbyt często randki online stają się portalem na jednorazowe kontakty lub niezręczne pierwsze randki, które nigdzie nie prowadzą. Znalezienie i przyciągnięcie kogoś, kto szuka tego samego typu relacji i ma podobne zainteresowania i pogląd na świat co my, może zająć trochę czasu. Oto jak to zrobić.

->Polecane serwisy randkowe(+18!)<-

1. Bądź otwarty

Randka Para siedząca przy stole

Randki online umożliwiają filtrowanie i znajdowanie dokładnie tego, czego szukasz. Możesz zawęzić go do osoby, która mieszka mniej niż 15 kilometrów od Ciebie, ma tyle wzrostu i uwielbia spacerować. Świetnie jest wiedzieć, czego chcesz, ale kiedy filtrujesz za dużo, tracisz wszystkich ludzi, którzy nigdy nie zaznaczyli spacerowania, ale mieszkają w pobliżu i podzielają Twoje zainteresowanie w innym hobby.

Ponadto naukowcy współpracujący z Match.com odkryli, że typy osób, które według nich są poszukiwani, nie pasują do ludzi, których naprawdę by chcieli. Najwyraźniej nie zawsze znamy się tak bardzo, jak nam się wydaje. Bądź otwarty i odfiltrowuj tylko te rzeczy, które stanowią dla Ciebie barierę nie do przejścia. Ważne jest, aby mieć coś wspólnego ze swoim partnerem, ale nie musisz być całkowicie zorientowany w każdym aspekcie życia. Różnorodność jest fajna.

2. Używaj atrakcyjnych, prawdziwych i aktualnych zdjęć

Mężczyzna pływa w basenie

Nie używaj zdjęć sprzed pięciu lat, kiedy miałeś super fryzurę i byłeś w najlepszej formie swojego życia. Nie chcesz przyciągać ludzi, którzy nie są zainteresowani aktualnym Tobą. Co więcej, poziom niezręczności, który może wystąpić, jeśli pojawisz się na randce wyglądając zupełnie inaczej niż Twoje zdjęcie profilowe, nie jest wart kilku dodatkowych randek, które potencjalnie możesz uzyskać.

Według Christiana Ruddera z OkCupid, męskie zdjęcia randkowe są bardziej skuteczne, gdy odwracasz wzrok od aparatu i nie uśmiechasz się. Rozważ pochwalenie się swoim hobby. Możesz tym zaciekawić drugą osobę i zdobyć wspólny temat do rozmów.

3. Zostań tajemniczy nawet na randce!

Randka Para przy komputerze

Nie ustawiaj swojego profilu zbyt ogólnie. Jeśli jesteś miłośnikiem koszykówki, napisz o tym. Automatycznie połączy cię z innymi fanami i zapewni zainteresowanym osobom temat umożliwiający rozpoczęcie rozmowy. Ale uwaga,  nie pisz powieści o sobie. Zostaw coś do odkrycia. Jeśli to wszystko zrobisz od razu, to jesteś pozbawiony tajemnic i nie ma powodu, aby ktoś Cię lepiej poznał. Randka to dobre miejsce na wspomnienie o swoim hobby.

Podaj wystarczającą ilość danych, aby wzbudzić zainteresowanie, ale nie od razu wszystkie. To jest jak spotkanie z kimś w pubie; chcesz mieć dobrą rozmowę i dzielić się częścią siebie, ale nie chcesz opowiadać jej całej historii swojego życia w ciągu pierwszych 15 minut.

4. Sprawdzaj wszystko co piszesz

Osoba pisze na laptopie

Może to zabrzmieć podejrzanie, ale nie ma nic dobrego w błędach ortograficznych i gramatycznych. Wiele osób pominie kogoś, kto nie wie, jak przeliterować „definitywny” lub użyje niewłaściwej formy „tam / oni / oni”. Możesz być geniuszem, ale jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zrobić wrażenie niechlujstwa i braku wykształcenia. Sprawdzaj pisownię we wszystkim, co piszesz i sprawdzaj to więcej niż raz!

5. Przejdź do świata rzeczywistego czyli prawdziwa randka

para na randce

Czat na stronie randkowej lub przez aplikacje jest świetny, ale jeśli oboje jesteście zainteresowani, nie czekaj zbyt długo, aby przejść na wyższy poziom. Wymieniaj numery telefonów i spotykaj się osobiście. Sprawi to, że poznacie się nawzajem w świecie rzeczywistym, zanim nadmiernie pochłoną Cię profile randkowe i nie będziesz tworzyć nierealistycznych oczekiwań dotyczących związku. Przeniesienie rzeczy w tryb offline spowoduje również szybkie wyeliminowanie facetów lub dziewcząt, którzy mogą się bawić, bez zamiaru przeniesienia związku na wyższy poziom. Upewnij się, że gdzieś to zmierza. Niech randka będzie zaplanowana.

6. Zachowaj realistyczne oczekiwania względem relacji

Para jedzie na rowerach

Nie wywieraj zbyt dużej presji na związek. W szczególności mężczyźni często czują, że muszą znaleźć „tę jedyną”, co prowadzi do wysokich oczekiwań co do randki i wywiera dużą presję na samo spotkanie. To jest przepis na katastrofę. Kiedy jesteś zbyt niespokojny i spięty, druga osoba wyczuje to i najprawdopodobniej ucieknie, pozostawiając rozczarowanie. Pomyśl o każdej randce jako o szansie na spotkanie kogoś nowego i być może nauczenie się czegoś nowego. Jeśli się uda, możesz to zrobić ponownie. Jeśli nie, to nie koniec świata. Zachowaj spokój i nie stawiaj od razu oczekiwań względem siebie, drugiej osoby ani relacji.

->Inne miejsca gdzie możesz znaleźć osoby do poznania<-

->Czym są serwisy randkowe<-

->Polecane serwisy randkowe(+18!)<-

Dodaj komentarz